Michalovské hádzanárky vyhrali v Šali a majú majstrovský hetrik

04.05.2013 Celý región

Šaľa 4. mája (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce získali v sobotu svoj šiesty titul, keď v treťom zápase finále play off WHIL o majstra Slovenska vyhrali na palubovke Slovana Duslo Šaľa 24:17 a v sérii triumfovali jednoznačne 3:0. Zopakovali tak dominanciu z predchádzajúcich dvoch sezón a zaznamenali víťazný hetrik.

Zverenky trénera Jána Packu po dvoch domácich hladkých víťazstvách 33:20 a 31:19 premenili na pôde súpera hneď prvý mečbal. Úlohu favorita zvládli už v prvom polčase, po ktorom viedli o sedem gólov a jasný náskok si po zmene strán pohodlne ustrážili.

Domáce hráčky v snahe zdramatizovať ešte finálovú sériu začali sľubne a po góloch Súkenníkovej viedli po dvoch minútach 2:0. Obrana Iuventy na čele s brankárkou Gubikovou potom ale zapla na vyššie obrátky, hosťom sa začalo dariť aj v útoku a po šesťgólovej šnúre otočil favorit v 12. minúte skóre na 6:2 vo svoj prospech. Šali nepomohol ani oddychový čas kouča Kuťku v polovici prvého dejstva, pretože manko jeho zvereniek naďalej narastalo. V drese Iuventy sa strelecky darilo najmä Tobiašovej, na druhej strane síce kontrovala Bíziková, ale aj tak do kabín odchádzali Michalovce s jasným náskokom 13:6.

Po zmene strán sa Šaľa mohla súperovi v skóre priblížiť, no domáce v krátkom časovom úseku nepremenili dva sedemmetrové hody a tak rozdiel bol naďalej šesť až sedemgólový. Szarková potom dvoma gólmi za sebou dala ešte Duslu malú nádej na zvrat, keď v 43. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 11:16, Iuventa si ale napriek viacerým vylúčeniam strážila vedenie. Desať minút pred sirénou to bolo 22:15 pre Iuventu a v závere si už jej hráčky na palubovke vychutnávali chvíle pred ziskom zaslúženého majstrovského titulu.

Hráčky Michaloviec sa predtým tešili z titulu v sezónach 2002/2003, 2005/2006, 2006/2007, 2010/2011 a 2011/2012 a vo všetkých prípadoch bola ich finálovým súperom Šaľa. Zaujímavosťou je, že všetky majstrovské série týchto dvoch súperov sa začínali v Michalovciach a všetky sa rozhodli v najkratšom možnom čase a v Šali.

Šaľa je napriek finálovému neúspechu naďalej slovenským rekordérom v počte titulov, keď ich má na svojom konte deväť. Ten posledný ale hráčky zo západného Slovenska získali ešte v sezóne 2004/2005.

Finále WHIL o majstra SR - 3. zápas:
HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 17:24 (6:13)
konečný výsledok série 0:3, Iuventa sa stala majstrom SR 2012/2013
Zostavy a góly:
Šaľa: Grandtnerová, Túrociová, Haládiková - Bíziková 4, Trochtová 3, Porubská, Krokavecová, Bérešová, Pócsíková, Demajová 1, Tulipánová, Veselková 1, S. Szarková 4, Súkenníková 4, Sláviková, Rácková
Iuventa: Gubiková, Medveďová - Piskayová 2, Szöllösiová 1, Kovaličková, Rebičová 4, Hollá, M. Holešová, Habánková, Horňáková 2, Tobiašová 8/2, Olšovská, Snopovová 3, Viňukovová 2, Tregubovová 2
Pok. hody: 2/0 - 2/2,
vylúčené: 3 - 5,
rozhodovali: Sivák a Oťapka,
800 divákov

Senecké hádzanárky prehrali s Partizánskym, v sérii zaostávajú
Senec 4. mája (TASR) - Hádzanárky ŠKP Piccard Senec v sobotu prehrali v treťom zápase play off WHIL o 3. miesto s HK Danlog Partizánske 24:27. Partizánske tak vedie v sérii hranej na tri víťazstvá 2:1.

Štvrtý zápas je na programe v nedeľu o 10.30 h opäť v Senci.

ŠKP Piccard Senec - HK Danlog Partizánske 24:27 (10:14)
/na zápasy 1:2/
Najviac gólov: Dubajová 6/2, Štetáková a Polláková po 5 - Michnová 7/1, Blažeková 6, Minárčiková 5/1
Pok. hody: 3/2 - 5/2,
vylúčené: 3 - 4,
rozhodovali: Baďura a Ondogrecula,